Hakkımızda Referanslar İletişim  
  Kısaca GENEL veya Genel Elektrik olarak tanınan Genel Elektrik Taahhüt A.Ş., 1995 yılı sonunda kurularak Türkiye’de1925 yılındaki kuruluşundan beri gelişen AEG faaliyetlerine dayanarak 1996 yılı başında faaliyete geçmiş olan Cegelec AEG resmi ünvanlı Fransız şirketi olan Cegelec Türkiye’nin devamı olup, eski ünvanı olan Cegelec Elektrik Taahhüt Ltd. Şti. 2001 yılında Genel Elektrik Taahhüt Ltd. Şti. olarak değişmiştir. Cegelec AEG ünvanı 1999 yılı sonunda Cegelec’in bütün ülkelerde bir diğer Fransız şirketi Alstom ile birleşmesi sonucunda Alstom olarak değişmiş, 2001de taahhüt faaliyetlerinin Alstom’dan ayrılması üzerine yeniden Cegelec olarak eski haline dönmüş ve nihayet 2003 yılında kısaca GENEL yada Genel Elektrik olarak bilinen Genel Elektrik Taahhüt Ltd. Şti. ünvanı tescil edilmiş olup 2009 yılında limited şirket statüsü anonim şirkete dönüşerek Genel Elektrik Taahhüt A.Ş. ünvanını almıştır.

Şirket Cegelec AEG olarak kurulduğunda, AEG Genel Elektrik Türk A.Ş.’nin taahhüt bölümü tüm varlıkları, referansları, taahhütleri ve işgücü kendi bünyesine aktarılnış ve bu sayede uzman teknik kadrosu ve deneyimli personeli ile alanında çok özel referanslara sahip olan genç şirket, yılların uzmanlık, tecrübe ve bilgi birikimine de sahip olmuştur.

Taahhüt ekipleri önceleri AEG çatısı altında endüstri, enerji ve bina elektrik tesisatı tasarım ve montajı alanlarında çok sayıda referans projesini başarıyla tamamlamış ve aynı kadro daha sonra elektrik taahhüt projelerindeki faaliyetini önce Cegelec, daha sonra Alstom, ardından tekrar Cegelec ünvanları altında sürdürmüş olup halen aynı faaliyetleri özellikle mühendis, formen, montör ve diğer şantiye personelinden oluşan aynı çekirdek kadro ile Genel Elektrik ünvanı altında ISO 9001:2000 kalite güvencesi ile yürütmektedir.